Mamy lidera!

Piłkarze GKS-u Sędziejowice pokonali LUKS Bałucz 3:1 i awansowali na fotel lidera III grupy B klasy.

Chodź sędziejowiczanie zwyciężyli w sobotę przewagą dwóch bramek, to konfrontacja z reaktywowaną drużyną z Bałucza nie należało do najłatwiejszych. W pierwszej połowie meczu goście nie zagrozili w żaden sposób bramce strzeżonej przez Roberta Świątka, ale i sami gospodarze nie stworzyli sobie dobrych sytuacji bramkowych. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

- Po przerwie i rozmowie z trenerem w szatni nasza gra poprawiła się. Stworzyliśmy sobie sporo akcji podbramkowych. Kuba Klamecki strzelił upragnioną pierwszą bramkę, która pozwoliła nam grać swobodniej. Efektem tego były dwie następne bramki. Rywale jednak również nie próżnowali. W pewnym momencie fenomenalną interwencją w polu karnym popisał się Piotr Kozłowski, który wślizgiem w polu karnym wybił piłkę wychodzącemu 1 na 1 z bramkarzem Tomkowi Witczakowi – relacjonuje Damian Trzeszczak.

Bezpieczne prowadzenie nie przełożyło się jednak na dominację gospodarzy. Podopieczni Roberta Zięterskiego w ostatnim kwadransie oddali pole rywalom. Taki obrót sprawy wykorzystał „Bizon”, który pięknym uderzeniem zdobył dla przyjezdnych honorową bramkę.

- Cieszy zaangażowanie chłopaków, walka o każdą piłkę i to że mamy tak silną ławkę rezerwowych, dzięki czemu trener ma duże możliwości rotacji w składzie. Jesteśmy liderem swojej grupy, ale musimy cały czas pracować bardzo ciężko. To dopiero początek sezonu i wiele jeszcze przed nami – podsumowuje Trzeszczak.

W następnej kolejce rywalem „Niebieskich” będą rezerwy Kluby Sportowego Karsznice.

GKS Sędziejowice - LUKS Bałucz 3:1 (0:0)

Bramki:

1:0 - Jakub Klamecki (48 minuta)

2:0 - Damian Karbowiak (55 minuta)

3:0 - Adrian Urbaniak (71 minuta)

3:1 - Tomasz Witczak (80 minuta)

Skład GKS-u: Robert Świątek – Piotr Kozłowski, Kamil Zakrajda, Adrian Perliński, Rafał Krawczyk, Dominik Wojna, Damian Trzeszczak, Adrian Sobala, Damian Karbowiak, Jakub Klamecki

Z ławki rezerwowej wchodzili: Adrian Karbowiak, Maciej Górny, Jan Otocki, Maciej Stępień, Damian Krawczyk

Powiązana galeria: