Zwycięska seria trwa w najlepsze!

Podopieczni Roberta Zięterskiego pokonali na własnym terenie Orzeł Wola Wiązowa 4:2 i umocnili się na pozycji lidera B klasy.

„Niebiescy” przystępowali do sobotniego spotkani z konkretnym celem. Liczyło się tylko zwycięstwo, dopisanie do swojego dorobku kolejnych trzech punktów i umocnienie się na pozycji lidera. Choć emocji nie brakowało, cel został zrealizowany w stu procentach.

- Goście od pierwszych minut pokazali, że nie będzie to łatwa przeprawa. Grali bardzo agresywnie. My lekko przyspaliśmy pierwsze minuty i dopiero po straconej bramce wróciliśmy na właściwe tory. W efekcie wyrównujemy w 15. minucie po trafieniu Dawida Trzeszczaka – wspomina Adrian Sobala.

Sędziejowiczanie na tym jednak nie poprzestali. Dalej atakowali, ale brakowało często przysłowiowej kropki nad „i”. Dopiero w 35. minucie do siatki rywali piłkę skierował Kuba Klamecki. Do przerwy GKS Sędziejowice prowadził z Orłem Wola Wiązowa 2:1.

Po zmianie stron gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Konsekwentnie realizowali plan nakreślony przez trenera i szukali kolejnych okazji strzeleckich. W 55. minucie prowadzenie GKSu podwyższa Adrian Karbowiak. Goście próbowali odrabiać straty, ale swoją robotę w polu bramkowym idealnie wykonywał Robert Świątek. W 73. minucie precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się Damian Karbowiak i gospodarze prowadzili już 4:1. Choć wynik był już niezagrożony, to samobójcze trafienie Damiana Krawczyka w 89. minucie wprowadziło trochę nerwowości.

Ostatecznie GKS Sędziejowice pokonał MKS Orzeł Wola Wiązowa 4:2 i z dorobkiem 15 punktów umocnił się na pozycji lidera rozgrywek.

GKS Sędziejowice – MKS Orzeł Wola Wiązowa 4:2 (2:1)

Bramki:

9 minuta 0:1 – Mariusz Kałużny (Orzeł)

15 minuta 1:1 – Dawid Trzeszczak (GKS)

36 minuta 2:1 – Jakub Klamecki (GKS)

55 minuta 3:1 – Adrian Karbowiak (GKS)

73 minuta 4:1 – Damian Karbowiak (GKS)

89 minuta 4:2 – Damian Krawczyk - samobójcza (GKS)

Skład GKS: Robert Świątek – Kamil Zakrajda (63’ Kamil Bąkiewicz), Dominik Wojna (88’ Jan Otocki), Rafał Krawczyk, Maciej Górny, Adrian Sobala (60’ Damian Trzeszczak), Dawid Trzeszczak (46 Damian Krawczyk), Adrian Karbowiak (60’ Przemysław Wojna), Damian Karbowiak, Adrian Urbaniak (82’ Adrian Perliński), Jakub Klamecki.