GKS - LZS Chrząstawa 11:0, Sędziejowice mają lidera!

3-go września rozpoczął się sezon 2023/2024 w Klasie B gr. Sieradz !. Spotkaniem, które zainaugurowało nowy sezon było starcie rezerw Jutrzenki Warta z drużyną MUKS Wróblew. Gospodarze wygrali 5:2. Gdy rozpoczynała się druga połowa w spotkaniu we Warcie, pierwszy gwizdek rozbrzmiał w spotkaniu GKS Sędziejowice - LZS Chrząstawa. Faworytem starcia był oczywiście GKS, jednak nie potrafili tego udokumentować golem. Pierwsza bramka w spotkaniu padła około 45. minuty, a strzelcem był Dominik Wojna. Do przerwy GKS prowadził 1:0.

Po przerwie GKS bardzo szybko podwyższył prowadzenie, znów swój  udział w akcji miał Dominik Wojna, który na 16. metrze zabawił się z obrońcami LZS i wyłożył piłkę do swojego brata Przemysława, który uderzył. a po drodze tor lotu piłki zmienił Seweryn Grzanka, piłka odbiła się od poprzeczki i dobił ją Marcel Chodak, korzystając z nieporozumienia w defensywie gości. O ile w pierwszej połowie mecz do pewnego momentu był wyrównany, tak w drugiej połowie, a zwłaszcza po drugim golu dla GKS zamienił się w jednostronne widowisko. Około 55. minuty na boisko wszedł Karol Szulgan, który zastąpił Bartka Frątczaka, był to dobry występ młodego zawodnika GKS. W 57. minucie było już 3:0! Z rzutu rożnego piłkę w pole karne dograł Adrian Sobala, a drugą bramkę zdobywa Dominik Wojna. W 60. minucie swój udział w meczu zakończył Patryk Lorenc, a za niego wszedł Mikołaj Dłużyński. Chwilę po tej zmianie było 4:0. Piłkę na skrzydle otrzymał Marcel Chodak wypuścił ją sobie i minął najpierw jednego rywala, po chwili drugiego, zagrał na długi słupek, a tam akcję zamykał Przemek Wojna, który wpakował piłkę do bramki. W 64. minucie na boisku zameldował się Michał Kosowski, który zmienił Seweryna Grzankę, który debiutował w GKS w meczu o ligowe punkty. Dla Michała Kosowskiego było to wejście smoka bo zaledwie kilkanaście sekund później właśnie ten zawodnik wpisał się na listę strzelców strzałem głową w swoim pierwszym kontakcie z piłką! Chwilę później mogło być 6:0 i strzelcem gola znów mógł być Kosowski, jednak po wyłożeniu piłki wzdłuż bramki przez Przemka Wojnę, ta podskoczyła nad nogą superrezerwowego GKS. Co się odwlecze to nie uciecze i w 66. minucie Michał Kosowski mógł cieszyć się z drugiego gola, a wynik brzmiał 6:0 dla GKS. Około 70. minuty na boisku zameldował się wracający do drużyny z Sędziejowic Krystian Koch, który zmienił Sebastiana Balcerzaka.  3 minuty po tej zmianie było 7:0, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Wojna. Chwilę po golu boisko opuścił Paweł Kubiś. Na boisku zameldował się Jan Otocki. W 80. minucie na 8:0 podwyższył Dominik Wojna. Niespełna 60 sekund później było 9:0 tym razem gola zdobył drugi z braci Wojna - Przemysław, który wykorzystał podanie Michała Kosowskiego. Na 10:0 strzelił Karol Szulgan, a był to gol stadiony świata, świetne uderzenie w okienko. Strzelanie w tym meczu zakończył ten, który je rozpoczął, a więc Dominik Wojna.

GKS fantastycznie wchodzi w nowy sezon. Pomimo dość nerwowej pierwszej połowy zakończonej wynik 1:0, w drugiej demoluje gości z Chrząstawy strzelając im jeszcze 10 goli i zasiada w fotelu lidera.

Skład GKS:
Wiktor Szymczak - Marcel Chodak (80' Łukasz Bednarek), Patryk Lorenc (60' Mikołaj Dłużyński), Maciej Górny, Sebastian Balcerzak (70' Krystian Koch) - Adrian Sobala, Paweł Kubiś (73' Jan Otocki) , Przemysław Wojna, Bartek Frątczak (56' Karol Szulgan), Seweryn Grzanka (64' Michał Kosowski) - Dominik Wojna

Na ławce pozostał : Mikołaj Sagan.

Sędziował : Lucjan Brzostowski

Następny mecz drużyna GKS Sędziejowice rozegra w niedzielę, 10-go września o godz.11 i będzie to znów spotkanie na stadionie w Sędziejowicach, a rywalem będzie MUKS Wróblew. Serdecznie zapraszamy!