Zwycięstwo GKS w hicie kolejki!

W chłodne majowe przedpołudnie, w niedzielę 7 maja na stadionie w Sędziejowicach miało dojść do meczu nazywanego przez wielu hitem 20. kolejki Keeza Elite Klasy B gr. Sieradz I, czyli pojedynek GKS Sędziejowice - Iskra Stolec. Spotkanie spełniło oczekiwania i z pewnością zadowoliło, każdego z licznie przybyłych kibiców. Przed meczem obie drużyny miały status niepokonanych w rundzie wiosennej. Ciut lepszy bilans miał GKS, który wiosną wygrał 5 spotkań i jedno zremisował, natomiast Iskra wygrała 4 mecze i 2 zakończyła podziałem punktów.

Przed meczem nastroje w obu drużynach były bojowe, nic dziwnego GKS dzięki wygranej mógł doskoczyć na 1 pkt do Iskry, która przed meczem była wiceliderem natomiast goście ze Stolca wygrywając w dzisiejszym meczu mogli odskoczyć GKS-owi na 7 pkt przewagi i dalej walczyć z Piastem II Błaszki oraz KS Rębieskie o pierwsze miejsce w lidze.

Z powodów rodzinnych nieobecny dziś był Adrian Sobala, a opaskę kapitańską przejął najlepszy strzelec drużyny - Dominik Wojna i to on wyprowadził drużynę GKS na boisko w starciu z Iskrą. Od początku było widać, że mecz toczy się o wysoką stawkę, obie drużyny nie odstawiały nogi, lepiej w mecz wszedł jednak GKS i już w 5. minucie mogło być 1:0. Sprytnie rzut wolny rozegrali zawodnicy GKS, bramkarz wybił piłkę przed siebie do której dopadł Dawid Trzeszczak jednak jego strzał powędrował nad bramką. W 12. minucie znów został odgwizdany rzut wolny dla GKS, do piłki podszedł Paweł Kubiś i z okolic 30 metrów fantastycznym strzałem w okienko otworzył wynik spotkania. Gol typu "stadiony świata". Po zdobytej bramce na boisku wciąż dominował GKS, jednak nie przekładało się to na wynik, aż do 31 minuty. Sędzia główny wskazał na rzut rożny dla gospodarzy, do piłki podszedł strzelec gola Paweł Kubiś dośrodkował, bramkarz Iskry interweniował niezbyt dobrze dzięki czemu piłka spadła wprost pod nogi Tomasza Kawałowskiego, który umieścił piłkę w siatce i mieliśmy 2:0!  Po drugiej bramce GKS mądrze broniąc nie liczył jedynie na dowiezienie dwubramkowego prowadzenia, po kilku minutach od drugiej bramki mieliśmy kolejny rzut wolny, strzał jednak trafił w mur i zrodziła się z tego kontra zespołu gości, którzy oddali dwa strzały, na szczęście dla GKS oba obronione przez Mikołaja Sagana. Wydawało się, że GKS dowiezie dwubramkowe prowadzenie do przerwy, jednak Iskra doszła do głosu i w 42 minucie udało im się zmienić wynik na 2:1, gol padł po ładnym uderzeniu z linii pola karnego. Dwie minuty poźniej było już 2:2! Zawodnik Iskry z prawego skrzydła zagrał mocno po ziemi w pole karne, gdzie nabiegał obrońca GKS - Maciej Górny i pechowo wpakował piłkę obok bezradnego Sagana. Po chwilii sędzia zakończył bardzo ciekawe 45 minut.

Do drugiej połowy obie drużyny przystąpiły bez zmian. W 51 minucie blisko zdobycia pięknego gola był Dawid Trzeszczak po ograniu dwóch rywali uderzył, jednak piłka przeleciała z dużą prędkością obok słupka bramki gości. Gra była wyrównana jednak często też przerywana faulami i konfrontacjami zawodników obu drużyn. W 70. minucie trener Pawłowski zdecydował się na pierwsze zmiany. Boisko opuścili: Dawid Trzeszczak oraz Karol Szulgan, na murawę weszli: Michał Hatłas oraz Damian Wdowiński. W 83. minucie boisko opuścił Sebastian Balcerzak, wszedł za niego Dawid Stachera. W 85. minucie kibice oraz ławka GKS podskoczyła z radości bo sprytnym strzałem z dużego palca zza pola karnego bramkę na 3:2 zdobył Dominik Wojna! Po chwili jeszcze GKS miał okazję do zamknięcia meczu jednak nie udało się to żadnemu z zawodników. Po 48 minutach drugiej połowy pan sędzia Tomasz Bieniek postanowił zakończyć mecz. GKS wygrywa w hicie kolejki i niweluje stratę do Iskry do 1 pkt. Przegrywając w dzisiejszym meczu Iskra straciła miano niepokonanej na wiosnę oraz niepokonanej w meczach wyjazdowych. Za tydzień GKS czeka wyjazd na mecz z liderem - KS Rębieskie.

GKS Sędziejowice - Iskra Stolec 3:2 (2:2)
12' Paweł Kubiś (rzut wolny), 31' Tomasz Kawałowski, 85' Dominik Wojna - 42'Jakub Uliszewski,44' samobójczy